MHT300

McIntosh MHT300 McIntosh MHT300
  • Barevná variantaDoporučená cena
    Černá 299.990,- Kč

7.2 A/V receiver

Základní informace

• 7.2kanálový AVR (s možností rozšíření na 7.2.4)
• 150 W na kanál do 4 ohmů/120 W na kanál do 8 ohmů (všech 7 kanálů je řízeno)
• 4 vstupy HDMI a 1 výstup HDMI: 8K/60Hz a 4K/120Hz; HDCP 2.2; 18Gbps; Rec. 2020; 4:4:4 Color; eARC/ARC.
• Dolby Atmos; DTS:X
• Dirac Live Room Correction
• Dolby Vision; HDR10+; HLG
• Možnost montáže do racku 3U
• Certifikace pro řídící systém Control4

 

 

 

 

 

 

Blockbuster Power.

Přijímač domácího kina McIntosh MHT300 (nebo AV přijímač či AVR) je nekompromisní 7.2 (nebo 5.2.2) kanálové zařízení domácího kina, které jistě posílí váš emocionální vztah k tomu, co sledujete. Díky podpoře dechberoucího 8K/60Hz a 4K/120Hz videa a předních formátů prostorového zvuku pro domácí kino Dolby® Atmos a DTS:X™, a navíc díky dodávce 120-150 W legendárního výkonu McIntosh do reproduktorů domácího kina, vám MHT300 splní sny o domácím kině.

Plný výkon pro všechny reproduktory po celou dobu
Nenechte se zmást vysokými specifikacemi výkonu na kanál, které uvádí mnoho jiných AV receiverů na trhu, protože mnohdy se drobným písmem dozvíte, že tyto hodnoty výkonu platí pouze pro dva zesilované kanály. To může být v pořádku pro stereofonní sestavu, ale domácí kino má mnohem více než jen dva kanály, které je třeba řídit.

U modelu MHT300 jsou hodnoty výkonu uvedeny pro všech sedm řízených kanálů. To znamená, že každý 4ohmový reproduktor obdrží 150 W a každý 8ohmový reproduktor obdrží 120 W srdečního výkonu McIntosh, který oživí všechny vaše oblíbené filmy a videoobsah. Každý výbuch, každá automobilová honička, každý rychlý průlet stíhačky nebo vesmírné lodi, každý řev davu po vítězném skóre zápasu bude věrně reprodukován výkonem 120 - 150 W na každém z vašich reproduktorů. S MHT300 už nebudete muset přemýšlet, zda každý reproduktor dostává plný výkon uvedený na krabici.

Možnost rozšíření podle vašich potřeb
MHT300 se může rozrůstat i s vaším kinem, protože jeho jednotlivé moduly zesilovače lze konfigurovat mnoha způsoby tak, aby vyhovovaly vaší konkrétní konfiguraci reproduktorů. Pokud se jednoho dne vaše domácí kino rozšíří nad sedm kanálů, lze k MHT300 připojit další externí zesilovače, které je budou napájet prostřednictvím zvukových výstupů Height 1 a Height 2. K těmto výstupům by se připojil externí zesilovač, například čtyřkanálový zesilovač McIntosh MI254, který by tyto další reproduktory napájel. Tím by se z MHT300 stal 7.2.4kanálový AVR.

I když do domácího kina nepřidáte další reproduktory, můžete přidat více výkonu. Pokud se například rozhodnete, že chcete větší výkon pro přední levý a pravý reproduktor, můžete do systému přidat externí stereofonní zesilovač (například zesilovač McIntosh MI502) a připojit jej k MHT300 tak, že jednoduše odstraníte propojku z vybraného kanálu (kanálů) a poté připojíte výstup na MHT300 ke vstupu stereofonního zesilovače. Nebo můžete připojit monofonní zesilovač s vyšším výkonem, který bude řídit středový reproduktor. V těchto případech by byl vybraný kanál (kanály) řízen výkonnějším externím zesilovačem.

Nejmodernější korekce akustiky místností
Pokročilé nastavení a korekci místnosti zajišťuje aplikace Dirac Live® Room Correction. Dirac Live je pokročilé řešení pro akustiku místnosti, které uživatelům umožňuje optimalizovat jejich zvukové systémy a omezit nežádoucí efekty způsobené místností. S využitím účelově vytvořených zvukových algoritmů poskytuje Dirac Live prvotřídní korekci místnosti s korekcí v časové oblasti pomocí patentované technologie smíšených fázových filtrů - něco, co všem ostatním řešením chybí. Dirac Live se přesto snadno používá, má intuitivní uživatelské rozhraní a návod krok za krokem, který umožňuje rychlé nastavení a důkladnou personalizaci.

Systému Dirac Live důvěřuje řada výrobců hi-fi a domácího kina, od domácích značek až po nejvyhledávanější značkové produkty. Jejich řešení pro korekci místnosti přineslo bezkonkurenční věrnost stovkám tisíc spokojených uživatelů po celém světě, a to v tak rozdílných poslechových situacích, jako jsou stereofonní sestavy v ložnicích, profesionální mixážní studia a některá z nejexkluzivnějších domácích kin na světě.

Připojení
MHT300 má 4 vstupy HDMI a 1 výstup HDMI. Každý port HDMI je kompatibilní s HDCP 2.2 a podporuje 8K/60Hz a 4K/120Hz. Všechny porty mají šířku pásma 18 Gb/s a jsou kompatibilní s formáty HDR (High Dynamic Range) Dolby Vision™, HDR10 a HLG; barevným prosotrem 4:4:4; Rec. 2020 a průchodem 3D videa.

Výstup HDMI je vybaven funkcí eARC (enhanced Audio Return Channel). Audio Return Channel umožňuje kompatibilnímu televizoru posílat zvuková data do audio video procesoru přes kabel HDMI, čímž odpadá potřeba samostatných zvukových kabelů. eARC nabízí lepší šířku pásma, takže zvukové formáty s vyšším rozlišením, jako jsou DTS-HD Master Audio™, DTS:X®, Dolby TrueHD a Dolby Atmos, lze posílat přes kabel HDMI, což umožňuje MHT300 poskytovat nejlepší možnou kvalitu zvuku. Součástí balení jsou dva koaxiální a 2 optické digitální audio vstupy pro připojení dalších zvukových zařízení, zatímco 2 výstupy pro subwoofer vám umožní mít v kině tolik basů, kolik jen chcete. 

Sedm špičkových 32bitových digitálně-analogových převodníků (DAC) poskytuje zpracování na audiofilské úrovni. Součástí jsou korekce basů a výšek, které pomáhají vyladit zvuk podle vašich osobních preferencí. Robustní reproduktorové terminály pevně připojí vaše reproduktorové kabely, takže se nemusíte obávat jejich uvolnění.

Snadné nastavení
Nastavení a konfigurace se snadno provádí prostřednictvím počítačového rozhraní. Abyste ušetřili čas, může váš instalátor předkonfigurovat jednotku ještě před tím, než ji přiveze k vám domů, a pak při instalaci jednoduše načíst konfigurační soubor. Podobně můžete vy nebo váš integrátor zálohovat konfigurační soubor do počítače nebo na paměť USB pro bezpečné uchování; pak můžete dokonce experimentovat s různými konfiguracemi a poslouchat lepší výkon s vědomím, že můžete znovu nainstalovat původní nastavení. MHT300 lze ovládat pomocí přiloženého dálkového ovladače nebo jej váš integrátor může snadno začlenit do systému domácí automatizace prostřednictvím řídicího protokolu RS232.

MHT300 je umělecké dílo, které může být umístěno v popředí domácího kina, aby si ho všichni mohli vychutnat, a díky přiloženým držákům pro montáž do racku a velikosti 3U racku může být umístěn i do skrytého nebo nepřístupného stojanu pro A/V zařízení.

Další funkce, které jsou součástí modelu MHT300:

•  Technologie Power Guard® proti přetížení signálu, která zabraňuje přebuzení a poškození reproduktorů.
• Ochranný obvod proti zkratu Sentry Monitor™, který odpojí výstupní stupeň, pokud se proud někdy přiblíží nebezpečné provozní úrovni, a poté se automaticky resetuje, když se provozní podmínky vrátí do normálu.
• Power Control pro automatické zapínání a vypínání dalších připojených komponent McIntosh.
• Ekologické snímání signálu zapnutí/vypnutí, které vypne přístroj, pokud po nastavenou dobu není detekován žádný vstupní signál, a - což je možná ještě pohodlnější - automaticky zapne MHT300, když zaznamená signál z vašeho domácího kina.
• FM tuner pro poslech bezplatného rozhlasového vysílání v éteru.

AVR MHT300 obsahuje mnoho designových prvků značky McIntosh včetně černého skleněného předního panelu, osvětleného loga McIntosh, otočných ovládacích knoflíků a známých tvarů zvýrazněných stříbrným lemováním. Další informace získáte u místního prodejce.

 

Technické parametry

Model

MHT300

Koncepce

7.2 A/V receiver

Nesymetrické multikanálové výstupy

11.2

Digitální koaxiální vstupy

2x

Digitální optické vstupy

2x

HDMI vstupy

4x

HDMI výstupy

1x

USB

1x typ A

Subwooferové výstupy

2x

Síťové rozhraní

1x

Maximální počet kanálů v zóně 1

11.2

HDMI rozlišení

8K/60Hz & 4K/120Hz

HDCP

2.2

Barevný prostor

4:4:4

BT.2020

Ano

eARC

Ano

Podpora HDR signálů

Dolby Vision / HDR10+ / HLG

Podpora Dolby

Dolby Atmos, Dolby Surround Upmixer

Podpora DTS

DTS-X, Neural:X Surround Upmixer

Korekce akustiky místnosti

Dirac Live

Podpora řídících systémů

Control4

Výstupní výkon

150 W / kanál při 8 Ohm a 120 W / kanál při 4 ohm (všechny kanály trvale)

Tónové korekce

Basy a výšky

Tuner

FM

Rozměry (Š x V x H)

44.5 x 15.4 x 53.3 cm

Váha 

12,7 kg

 

 

Média