Stradivari

Sonus faber Stradivari (2023) Sonus faber Stradivari (2023)
  • Barevná variantaDoporučená cena
    Graphite 1.299.990,- Kč / 1 pár
    Red 1.299.990,- Kč / 1 pár
    Wenge 1.299.990,- Kč / 1 pár

Podlahová 3,5 pásmová reprosoustava

Základní informace

Jedinečný zvuk, ikonický design

STRADIVÁRKY NOVÉ GENERACE

Představujeme novou generaci Stradivari: ikonický design Sonus faber se snoubí s bezkonkurenční kvalitou zvuku a přináší zážitek z poslechu, který nemá obdoby.

Dvacet let po původním návrhu se Stradivari vyvinulo do své druhé generace, která posouvá hranice inovací a inženýrství. Stradivari se svými charakteristickými organickými materiály - dřevem a kůží -, které se hladce snoubí se špičkovou zvukovou technologií, ztělesňují podstatu filozofie společnosti Sonus faber.

Znovuuvedení modelu Stradivari, které se koná u příležitosti 40. výročí společnosti Sonus faber, je oslavou neochvějného závazku k dokonalosti.

JEDINEČNÝ PROJEKT

Reproduktor Stradivari, inspirovaný dokonalostí legendární italské renesanční houslařské tradice, je důkazem oddanosti společnosti Sonus faber inovacím a vynalézavosti. V osmnáctém století se tradice výroby houslí vyvíjela, zpochybňovala klasická pravidla a zvětšovala tvar nástroje, aby vytvořila jedinečný tón. Stejně tak reproduktor Stradivari v sobě plynule spojuje designovou a inženýrskou filozofii společnosti Sonus faber a vytváří jedinečnou zvukovou kulisu.

INOVACE

Stradivari prošel výraznou proměnou z původního eliptického tvaru na odvážnou pětiúhelníkovou strukturu, která byla navržena tak, aby vyhovovala nejnovějším pokrokům v oblasti zvukových technologií a zajistila jedinečný zážitek z poslechu. Jedním z nejvýraznějších rysů modelu Stradivari je jeho přístup ke kontrole nízkých frekvencí. Jeho inovativní konstrukce umožňuje posluchači přizpůsobit woofery velikosti místnosti a vytvořit tak zvukový zážitek na míru.

DESIGN

Stradivari představuje pečlivou reinterpretaci jednoho z nejznámějších reproduktorů v historii high fidelity.

Stradivari je vyroben s pečlivou pozorností k detailu a jeho dokonalá povrchová úprava povyšuje jeho design na novou úroveň. Konstrukce modelu Stradivari se řídí stejnými ručními postupy, jaké se používají u nejvýznamnějších hudebních nástrojů, což zaručuje skutečně výjimečný zvukový zážitek.

DAD S TŘEMI VRCHOLY

Patentovaná technologie řízení kmitání hedvábné kopulky výškového reproduktoru u Stradivari znovu objevuje stativovou konstrukci. Větší rozptyl a kontrola vysokých frekvencí i při vyšších hlasitostech.

FÁZOVÝ NÁSTAVEC

Fázový nástavec, který doplňuje projekt tohoto nového středobasového reproduktoru Sonus faber, má dvojí účel: díky tlumicímu kroužku minimalizovat turbulence vyvolané pohybem cívky a mechanickou korekcí rezonancí papírového kuželu ve vysokých frekvencích podpořit rovnoměrnost rozptylu. Výsledkem je mechanicky působící akustický filtr, což znamená zjednodušení pasivního schématu frekvenční výhybky.

INTONO

Díky studiu rezonancí dutin a kalibrovanému vyvrtání pracovní komory středního pásma zaručuje technologie Intono co nejpřirozenější reprodukci středních frekvencí. Energie vzduchového zapružení vznikající při pohybu reproduktoru je odváděna a redukována kanálem Intono, čímž se výrazně zmenšuje velikost a filtrační složky frekvenční výhybky.

ORGANICKÝ KOŠ

Díky svému organickému tvaru se nový koš basového reproduktoru Stradivari, kompletně navržený týmem Sonus faber, vyznačuje jedinečnou geometrií. Jeho asymetrická struktura působí na vibrační režimy generované membránou reproduktoru, takže koš je antirezonanční. Projekt, který dokázal spojit mechanický a estetický výsledek. Organický otisk stojí u zrodu inspirace tohoto technického prvku, který se plně shoduje s filozofií přirozeného zvuku každého výrobku Sonus faber.

FÁZOVĚ KOHERENTNÍ VÝHYBKY

Topologie IFF v kombinaci s filozofií fázové koherence nabízí posluchači pohlcující zážitek z poslechu díky trojrozměrnému vnímání hudebních prvků ve zvukové scéně. Všechny komponenty pasivního filtru byly pečlivě vybrány, vytříděny a dimenzovány týmem výzkumu a vývoje společnosti Sonus faber: výsledkem je reprodukce zvuku bez zkreslení i při velmi vysokých poslechových úrovních.

TECHNOLOGIE CALEPSYDRA

Použitý systém bassreflexu kombinuje novou geometrii přesýpacích hodin, jejímž cílem je maximalizovat nízkofrekvenční výkon a zároveň omezit délku kanálu, spolu s vyzařováním směrem dolů, které zaručuje maximální volnost umístění v místnosti. Nerovnoměrné stěny v akustické komoře wooferů zabraňují vzniku stojatého vlnění nad ladící frekvencí. Použití této technologie je výsledkem pečlivých simulací a úprav vyvinutých týmem Sonus faber s jediným cílem - dosáhnout nejvyšší technické úrovně ve službách reprodukce zvuku.

ÚPRAVA NÍZKÝCH KMITOČTŮ

Systém LFA, neboli Low Frequency Adjust, nabízí plnou kontrolu nad laděním ultra nízkého rozsahu, což přináší nebývalý zvukový zážitek a optimalizaci odezvy místnosti bez kompromisů. Řešení s elegantním designem, navržené pro dosažení co nejméně invazivního výsledku, pro rychlé a funkční zásahy, které se dokonale začlení do designu. Technologie LFA je inspirována kompenzací rezonanční špičky reproduktoru ve skříni, aby bylo možné dosáhnout tlumení nízkého rozsahu bez zavedení odporových prvků v sérii se signálem. Na desce sousedící s reproterminály byl vytvořen čtyřpinový systém: jeden společný a tři periferie, které jsou připojeny k centrální jednotce pomocí propojky, přičemž každá ze tří možných poloh umožňuje nastavit jinou odezvu nízkých frekvencí.

 

Technické parametry

Model

Stradivari

Koncepce

3,5 pásma - uzavřené středy Intono, Stealth Ultraflex pro basy

Vysokotónový reproduktor

1x 28 mm - DAD Arrow Point

Středový reproduktor

1x 150 mm - neodymový magnetický systém

Basový reproduktor

2x 260 mm - dual motor drive

Dělící frekvence

160 / 220 / 2.200 Hz

Frekvenční rozsah

25 Hz – 35.000 Hz

Citlivost (2.831V/1M)

92 dB SPL

Jmenovitá impedance

4 Ohm

Doporučený výkon zesilovače

100W – 600W

Rozměry reprosoustav (V x Š x H)

1.374 x 715 x 428 mm

Hmotnost reprosoustav

63 kg