MDA200

  • Barevná variantaDoporučená cena
    Black 134.990,- Kč / 1 kus

2-kanálový D/A převodník

Základní informace

Prémiový digitální výkon.

D/A převodník MDA200 od společnosti McIntosh poskytuje špičkové možnosti pro digitální hudbu. Může rozšířit jinak zcela analogový domácí audiosystém o poslech digitální hudby nebo může být také užitečným upgradem staršího D/A převodníku, který již zastaral a je třeba jej vyměnit, abyste dosáhli lepšího výkonu při přehrávání a mohli využívat aktuální funkce.

Srdcem převodníku MDA200 je digitální zvukový modul McIntosh DA2. DA2 má 7 digitálních vstupů: 2 koaxiální, 2 optické, 1 USB a 1 MCT (pro použití s SACD/CD transporty řady MCT) a 1 pouze zvukové připojení HDMI Audio Return Channel (ARC).

DA2 je řízen 8kanálovým 32bitovým digitálně-analogovým převodníkem (DAC) nové generace se čtyřnásobnou symetrií. Tento audiofilský D/A převodník se vyznačuje vylepšeným dynamickým rozsahem a lepším celkovým harmonickým zkreslením. DA2 podporuje přehrávání digitálního zvuku ve vysokém rozlišení, protože vstup USB podporuje nativní přehrávání až DSD512 a DXD až 384 kHz, zatímco koaxiální a optický vstup mohou dekódovat digitální hudbu až do 24 bitů/192 kHz.

Vstup HDMI (ARC) umožňuje připojit televizory s kompatibilním výstupem HDMI (ARC) k domácímu stereofonnímu systému a přinést tak novou úroveň zvukového výkonu při sledování televize a filmů, kterou televizní reproduktory nebo soundbary prostě nemohou poskytnout. Podporovány jsou oblíbené vícekanálové zvukové formáty Dolby® a DTS®, které budou odborně převedeny na dvoukanálový zvuk pro správné přehrávání.

DA2 získal od laboratoří Roon označení Roon Tested, což může být užitečné zejména v případě, že máte rozsáhlou knihovnu digitální hudby. Společnost McIntosh jako partner Roon Tested poskytla společnosti Roon zařízení k testování s různými operačními systémy a počítači a podělila se o informace o jeho konstrukci a schopnostech.

Kromě toho, protože se formáty a technologie digitální hudby v průběhu času mění a zdokonalují, je možné nahradit modul DA2 v zařízení MDA200 novějším modulem digitálního zvuku, pokud bude v budoucnu uveden na trh. To chrání investici do zařízení MDA200 a poskytuje jistotu, že jej lze využívat jako hodnotnou součást systému domácí zábavy po mnoho dalších let.

Pro připojení modelu MDA200 k předzesilovači nebo integrovanému zesilovači je vybaven dvojicí symetrických i nesymetrických analogových výstupů. MDA200 je z výroby dodáván v režimu pevného výstupu, ale nabízí možnost nastavení výstupu do režimu proměnného. To poskytuje možnost připojit MDA200 přímo k výkonovému zesilovači v audio systému, který má pouze digitální zdroje zvuku; v této konfiguraci by nebyl potřeba žádný další předzesilovač. Hlasitost by pak bylo možné měnit prostřednictvím předního panelu nebo dodávaného dálkového ovládání.

Na přední straně modelu MDA200 se objevují klasické designové prvky značky McIntosh - černý skleněný čelní panel s osvětleným logem, otočné ovládací knoflíky, na zakázku vyrobené hliníkové koncovky a snadno čitelný displej s možností nastavení jasu. Zadní panel obsahuje praktické ovládání napájení a datové porty. Součástí balení je dálkový ovladač, který lze použít při zapnutém režimu nastavitelného výstupu.

Technické parametry

Model

MDA200

Počet kanálů

2

Digitální vstupy

2x koax + 2x optika + 1x USB + 1x HDMI ARC + 1x MCT

Podporované rozlišení

DSD512 + 32 bit / 384 kHz
Rozměry (Š x V x H)

44.45cm x  9,8cm (včetně nožiček) x 39.95cm 

Hmotnost

6,1 kg