Maxima Amator

  • Barevná variantaDoporučená cena
    Solid Walnut 379.990,- Kč / 1 pár

Sloupová 2-pásmové reprosoustava

Základní informace

Dvoupásmové sloupové reprosoustavy Maxima Amator jsou nevyšším modelem v nově oživené řadě Heritage, reprezentující hodnoty a zkušenosti firmy Sonus Faber společně s italskými tradicemi. Jejich ozvučnice je zhotovená z pravého masivního dřeva má celkem tři komory. Hlavní akustickou, jejíž objem i tvar je přesně vypočítán a uzpůsoben tak, aby poskytovala co nejlepší podmínky pro práci použitých reproduktorů a nezabarvovala zvuk rezonancemi, ve které je také použit nový druh třívrstvého tlumícího materiálu obsahujícího křemičitá vlákna. Druhá komora je pak vyplněna inertním materiálem aby snižovala těžiště reprosoustavy, zvyšovala stabilitu a minimalizovala rezonance. Třetí komora je pak určena pro vyhybku, řešenou technologií IFF (Interactive Fusion Filtering).

Je použit 1x 28 mm vysokotónový reproduktor „Arrow Point” DAD s textilní membránou, neodymiovým magnetem a zadním dřevěným labyrintem. Středobasový reproduktor má 180 mm středobasovou membránou ze směsi celulózové drti a přírodních vláken, zavěšenou v originálním, tlakově odlévaném, aluminiovém koši.

 

Technické parametry

 

Model

MAXIMA AMATOR

Koncepce

2-pásma, basreflex

Vysokotónový reproduktor

1x 28mm H28 XTR-04 Sonus faber “Arrow Point” DAD (Damped Apex Dome) s textilní membránou a dřevěným zadním akustickým labyrintem

Středobasový reproduktor

1x Sonus faber M18 XTR-04 se 180 mm membránou ze směsi celulózové drti, kapoku , kenafu a dalších přírodních vláken

Dělící frekvence

2.100Hz

Frekvenční rozsah

35 Hz – 35.000 Hz

Citlivost (2.831V/1M)

88 dB SPL

Jmenovitá impedance

4 Ohm

Doporučený výkon zesilovače

25W – 200W

Rozměry (V x Š x H)

1120 x 300 x 350 mm

Hmotnost

38  Kg