Celebration 40

  • Barevná varianta Doporučená cena
    švestkové dřevo 89.990,- Kč

MC gramofonová vložka

Základní informace

Celebration 40

Původní gramofonová vložka Celebration byla společností Sumiko navržena jako "oslava hudby". Design se v průběhu let dočkal vylepšení, ale dnes tu máme něco konkrétnějšího na oslavu...

U příležitosti 40. výročí naší excelentní analogové produkce je společnost Sumiko nesmírně nadšená, že může představit nejnovější vylepšení naší oceňované Pearwood Celebration II - novou Celebration 40! Pokračovali jsme v implementaci osvědčených konstrukčních prvků propůjčujících maximální tuhost a minimum nežádoucích rezonancí: dlouhozrnná bórová chvějka, frézovaná teflonová zadní deska a stejný MC pohon bezpečně připevněný k naší antirezonanční obráběné hliníkové kolébce. To, co přinášíme, však znamená radikálně lepší zvukové vlastnosti.

Celebration 40 nyní využívá stejný pevný, ultra nízkohmotnostní stylus Microridge o rozměrech 75 µm x 2,5 µm jako naše vlajková loď Palo Santos Presentation. Přidání stylusu Microridge je objevné, pokud jde o mikrodetaily a prostorovost. Stejně jako jeho předchůdce, ani Celebration 40 neunavuje a vy se můžete ponořit do poslechu, zatímco hodiny plynou jako voda. Převládající charakteristiky jsou bohaté, hladké a vřelé, postrádají analytické tendence, které mohou začít drásat ucho. Čistota však není obětována tomuto tónovému charakteru. Microridge sleduje drážky, jak je toho schopen jen málokdo. Neústupně drží groove a tracking je tak bezchybný a hudbu vykresluje zcela nezkresleně. Muzikálnost, emoce, basová hloubka & údernost se sladkostí středů a výšek, to je to, co vás čeká.

Tělo z nádherného švestkového dřeva jsme vybrali pro rezonanční vlastnosti, které zbožňujeme. Stejně jako hruškové dřevo je to kvetoucí strom, který podle nás přesněji ztělesňuje ducha designu Celebration. Dodává pocit euforie, který vás zve dovnitř, a připomíná kouzlo, které vyvolávají třeba vintage lampové přístroje. Abychom zajistili přesnost postupu seřizování vložek, upravili jsme přední stranu pouzdra ze švestkového dřeva, čímž jsme uvolnili zorný úhel, takže při seřizování můžete vidět celou chvějku.

Předzesilování a zatěžování modelu Celebration 40 je zcela identické s modelem Celebration II. Žádáme vás, abyste pro získání absolutního maxima z vaší přenosky pracovali v rámci uvedených rozsahů VTF a zatížení, ale vyzýváme vás k experimentování v nich. Máte určitou míru kontroly nad tím, jak bude Celebration 40 znít ve vašem systému (jako každá audiofilská přenoska), a my chceme, abyste si našli svůj vlastní ideální bod. Ať už je to cokoli, jsme přesvědčeni, že Celebration 40 může nabídnout něco, co otevře uši většině posluchačů...

...a možná bychom měli zmínit, že nestojí ani o cent víc.

 

Technické paramerty

 

Model Celebration 40
Typ 1.9g - 2.2g
Výstupní napětí / kanál 0.5mV (3.54cm/s @ 1kHz)
Rozmezí možné svislé síly na hrot 1.9g - 2.2g
Doporučená svislá síla na hrot 2.0g
Hmotnost přenoskové vložky 7g
Zatěžovací impedance 100Ω - 1kΩ
Doporučená zatěžovací kapacita 100pF - 200pF
Vnitřní impedance 35Ω
Vertikální snímací úhel Výrobce neuvádí
Hrot Solid Ultra Low-Mass 75µm x 2.5µm Microridge
Materiál vinutí cívky Vysoce čistá měď
Materiál a provedení chvějky ⌀0.28mm Boron Shaft
Poddajnost chvějky 12×10-6cm/dyn @ 100Hz
Frekvenční rozsah 10Hz - 50khz (+/- 1.5dB)
Separace kanálů 30dB @ 1kHz
Max. odchylka vyvážení kanálů 0.5dB @ 1kHz
Výměnný hrot Ano (u prodejce)