XCS1.5K

  • Barevná variantaDoporučená cena
    Black 999.990,- Kč / 1 kus

3-4 pásmový centrální reproduktor

Základní informace

 

Centrum bezkonkurenčního zážitku z domácího kina.

Centrální reproduktor XCS1.5K je důležitou součástí skládačky pro vytvoření pohlcujícího zážitku v systému domácího kina, který používá naše podlahové reproduktory XRT2.1K nebo XRT1.1K jako levý a pravý přední reproduktor. Středový reproduktor je kritickou součástí každého systému domácího kina, protože naprostá většina dialogů a dalších klíčových zvuků ve filmu nebo televizním pořadu vychází ze středového reproduktoru - je tedy nezbytné, aby produkoval kvalitní a čistý zvuk. Model XCS1.5K byl pečlivě zkonstruován přesně pro tento účel.

Je také důležité, aby středový reproduktor pracoval v dokonalé harmonii s levým a pravým předním reproduktorem, aby se zvuk plynule přenášel ze strany na stranu přes všechny tři přední reproduktory bez nežádoucích změn zvukových charakteristik. Z tohoto důvodu byl reproduktor XCS1.5K tonálně přizpůsoben reproduktorům XRT2.1K a XRT1.1K, což zajišťuje správnou barvu vokálů a nástrojů při pohybu zvukového obrazu po virtuálním pódiu před vámi.

Model XCS1.5K má konstrukci line array podobnou modelům XRT2.1K a XRT1.1K, kde jsou středotónové a výškové reproduktory instalovány v poli umístěném před basovými reproduktory, ale line array modelu XCS1.5K je kratší a měniče pracují v hybridním Besselově uspořádání. Toto zarovnání zajišťuje rovnoměrné zvukové pokrytí i u kratšího linea array pole u modelu XCS1.5K a je důvodem, proč není vidět rovnoměrnější rozložení středobasů a výškových reproduktorů.

Model XCS1.5K je dimenzován na výkon 1 500 W a představuje jedinečnou hybridní konstrukci třípásmového a čtyřpásmového reproduktoru. Pro nízké frekvence je vybaven čtyřmi 8" sendvičovými membránami s uhlíkovými vlákny s dlouhým výkmitem, které jsou umístěny v bassreflexové basové skříni. Všechny čtyři woofery budou reprodukovat nízké frekvence, ale v případě potřeby dva z nich rozšíří své pásmo na mírně vyšší frekvence, dokud nedosáhnou přechodového bodu, kde se o to postarají (14) 2,5" hliníkové středobasové reproduktory. Středobasové reproduktory jsou umístěny v lineárním poli spolu s (25) 3/4" kopulkami výškových reproduktorů. Pečlivý výběr reproduktorů na základě jejich výkonových vlastností, umístění jednotlivých měničů a detailní konstrukce výhybky vedou k rovnoměrnému a širokému zvukovému poli. To znamená, že i když nesedíte přímo uprostřed v ose reproduktoru, stále jasně uslyšíte každý zvuk vycházející ze středového kanálu.

Mřížky reproduktorů mají černou pleteninu s lesklým lemováním; pokud dáváte přednost tomu, aby byly reproduktory viditelné, mřížky lze snadno sejmout díky magnetickým úchytům.

Reproduktor XCS1.5K lze také naklonit v základně do jednoho z pěti přednastavených úhlů, takže jej lze optimálně nasměrovat k poslechovému místu, což vám dává větší kontrolu nad reproduktorem a jeho nastavením ve vaší domácnosti.

Frekvenční výhybky použité v modelu XCS1.5K jsou fázově sladěny mezi nízkofrekvenční, středofrekvenční a vysokofrekvenční sekcí, aby byla zajištěna hladká frekvenční odezva v celém slyšitelném rozsahu. Cívky frekvenční výhybky byly vybrány tak, aby nepřidávaly slyšitelné zkreslení, zatímco kondenzátory jsou filmového typu pro větší spolehlivost. Všechny kondenzátory a cívky byly vybrány s ohledem na vysokou proudovou zatížitelnost; středotónová a výšková sekce používají zařízení s automatickým resetováním nadproudové zátěže pro zajištění dodatečné míry ochrany.

Na zadní straně modelu XCS1.5K jsou umístěny tři sady našich reproduktorových terminálů Solid Cinch™. Tyto patentované reproduktorové konektory bezpečně připojí kabely reproduktorů k reproduktoru. K dispozici jsou samostatné páry terminálů pro střední/výškové, nízké a subwooferové frekvence, které umožňují bi- nebo tri-amping a bi- či tri-wiring.

Stejně jako u modelů XRT2.1K a XRT1.1K je i basový kabinet XCS1.5K zkrášlen sedmi vrstvami velmi hlubokého černého klavírního laku a dotekem kartáčovaného a černého hliníku. Line array sestava reproduktorů má náznaky klasického předního panelu McIntosh s černou středovou částí a stříbrným lemováním. Je zavěšen před basovým kabinetem pomocí ocelových pavouků, které jsou inspirovány moderní konstrukcí mrakodrapů; jsou zakončeny magnetickými kryty, které napodobují vzhled ovládacích knoflíků McIntosh. Výsledkem všech těchto luxusních designových prvků je ucelená rodina předních reproduktorů levého, středového a pravého kanálu vašeho domácího kina, která bude nejen úžasně znít, ale také vám ji budou vaši přátelé a hosté závidět.

Model XCS1.5K lze použít s řadou našich procesorů pro domácí kino a zesilovačů pro domácí kino a vytvořit tak kompletní a bezkonkurenční domácí kino. Kontaktujte svého místního prodejce a dozvíte se více.

Technické parametry

Model XCS1.5K
Jmenovitá impedance 8 ohm
Maximální příkon 1 500W
Frekvenční rozsah 32 - 20 000 Hz
Akustický tlak při 2,83 V / m 88 dB
Přechodové frekvence 150 / 500 / 3 000 Hz
Počet basových reproduktorů 4
Počet středotónových reproduktorů 14
Počet vysokotónových reproduktorů 25
Průměr basového reproduktoru 8"
Průměr středotónového reproduktoru 2,5"
Průměr vysokotónového reproduktoru 3/4"
Membrána basového reproduktoru Sendvič z uhlíkového vlákna s dlouhým zdvihem
Membrána středotónového reproduktoru Hliníková kopulka
Membrána vysokotónového reproduktoru Hliníková kopulka
Koncept 3 až 4 pásmový bassreflexový centrální kanál
Mřížky Černé, tkané, magnetické přichycení
Dostupná provedení Vysoký černý lesk
Rozměry (Š x V x H) 126,92 x 43,66 x 53,9 cm
Váha 80,74 kg