ML1 Mk II

  • Barevná variantaDoporučená cena
    Americký ořech (mat) 359.980,- Kč / 1 pár

4 pásmové uzavřené reprosoustavy

Základní informace

 

* Navrženo na základě prvních reprosoustav McIntosh
* Čtyřpásmový model s pěti samostatnými měniči
* Navržen tak, aby zvládl až 600 W
* Hluboké basy z 12" wooferu s technologií LD/HP
* Rozsáhlá zvuková scéna, aby si hudbu mohli vychutnat všichni posluchači
* Vyrobeno z amerického ořechu se saténovou povrchovou úpravou
* Včetně odpovídajícího stojanu

Vintage styl se setkává s nejmodernějším zvukem: Znovuzrození reprosoustav ML1

Reprosoustavy ML1 byly prvním modelem, který kdy společnost McIntosh vyrobila. Byly představeny v roce 1970 v moderním designovém stylu poloviny století a produkovaly úžasnou kvalitu zvuku s možností vysoké hlasitosti výstupu a ohromnou basovou odezvou, zejména ve spojení s externím ekvalizérem. Nespočet hudebních nadšenců si ML1 vybralo k poslechu své milované hudby.

Výroba původního modelu ML1 byla ukončena v roce 1977, ačkoli od té doby v McIntosh pokračovali v nabídce vysoce výkonných reprosoustav. Nyní s gestem odkazu na původní reproduktorové kořeny vrací legendární značka reprosoustavy ML1 zpět do nabídky jako ML1 Mk II.

VINTAGE VZHLED

Zvenčí nové ML1 evokují vzpomínky na dobu, kdy byl k dispozici původní model ML1 - na dobu, kdy bylo méně rušivých elementů a bylo snazší poslouchat hudbu a ponořit se do ní. Klasický vzhled modelu ML1 oživuje náladu té doby, takže se můžete uvolnit a ocenit své oblíbené skladby.

Ozvučnice je vyrobena z naolejovaného masivního dřeva a dýh z amerického ořechu se saténovou povrchovou úpravou. Má odpovídající magneticky připevněnou odnímatelnou dřevěnou mřížku s akusticky průzvučnou černou pleteninou s nádechem kovového lemování, která dodává reprosoustavám rafinovaný vzhled. Zmizely svislé dřevěné lamely, které se nacházely na mřížce původního modelu ML1 a které mohly rušit přehrávání hudby. Mřížka nového reproduktoru ML1 má pouze akusticky inertní tkaninu, která nepřekáží přehrávání hudby.

ŠPIČKOVÝ VNITŘEK

Uvnitř je nový model ML1 plný moderních technologií zaměřených na výkon. Čtyřpásmový ML1 Mk II využívá pět samostatných reproduktorových měničů, které vytvářejí úžasný zvuk:

* Basy: jeden 12" woofer v uzavřené skříni s polypropylenovou membránou a prachovou krytkou se závěsem ze syntetické pryže.
* Nižší střední pásmo: dva 4" nižší středotónové měniče v uzavřeném subkorpusu rovněž s polypropylenovou membránou a prachovou krytkou se zavěšením ze syntetické pryže.
* Horní střední pásmo: jeden 2" měkký kopulový horní středový reproduktor.
* Výšky: jeden 3/4" výškový reproduktor s titanovou kopulkou (stejný výškový reproduktor jako v reproduktorech XR50 a XR100).

Na rozdíl od původního modelu ML1 jsou měniče nové generace ML1 Mk II umístěny symetricky, takže zde není vyhrazený levý a pravý reproduktor, což eliminuje možnost instalace reproduktorů v nesprávné orientaci a poskytuje jednotnější poslechový prostor.

Ve speciálně vyfrézované přechodové desce jsou umístěny středobasové a výškové reproduktory a je možné je umístit blízko sebe. Jejich vzájemná blízkost snižuje mimoosé lomení zvukového pole a na malém prostoru umisťuje všechny akustické výstupy, které obvykle ovlivňují zobrazování, dohromady. Přechodová deska také poskytuje pevný základ pro jednotky vyšších frekvencí a snižuje tak vibrace, které by mohly ovlivnit zvuk. Vnitřní vyztužení skříně poskytuje vzduchotěsné a od 12" wooferu oddělená vlastní pracovní komora, která dále minimalizuje vibrace.

Horní středový reproduktor v modelu ML1 Mk II má nízkou rezonanci a schopnost zpracovávat vysoký výkon; to umožňuje, aby se bod přechodu mezi spodním a horním středovým reproduktorem vyhnul frekvenci 1 kHz, která je kritická pro vytvoření čistých vokálů. Přechodová frekvence výškového reproduktoru snižuje vertikální lomení zvukového pole a umožňuje ML1 věrněji reprodukovat nahranou hudbu.

VÝKONNÝ DÍKY KONSTRUKCI

Reproduktor ML1 Mk II je zkonstruován tak, aby zvládl až 600 W ze zesilovače, takže je ideální pro poslech s vysokým výkonem, který by jiné reproduktory přetížil. Jeho pět samostatných reproduktorových měničů spolupracuje na sdílení výkonové zátěže, takže ML1 Mk II není zatěžován ani při napájení čistým, vysokým výkonem z výkonných zesilovačů, jako jsou McIntosh MC611 a MC462. Výsledný zvuk v životní velikosti dokáže zaplnit všechny místnosti kromě těch největších.

Je však také dostatečně svižný, aby dokázal vytvořit úžasný zvuk při použití zesilovačů s nižším výkonem, jako jsou MC275, MC1502, MC830 a MC312. Chcete-li dosáhnout ještě vyšší úrovně zvukového výkonu, můžete ML1 Mk II řídit se zesilovačem MC451.

HLUBOKÁ BASOVÁ ODEZVA, DÍKY KTERÉ HUDBU POCÍTÍTE

Díky 12" wooferu má ML1 Mk II neuvěřitelnou basovou odezvu až do 27 Hz, což je frekvence blízká nejnižší frekvenci, kterou je lidské ucho schopno vnímat. K dosažení hlubokých a průrazných basů obvykle není potřeba subwoofer.

Můžete se setkat s reproduktory podobné velikosti s větším počtem wooferů, ale nenechte se oklamat vyšším počtem basových měničů, protože průměr basové membrány nelze ničím nahradit. Ve skutečnosti má jediný 12" woofer v ML1 stejnou plochu jako čtyři 6" woofery - a pokud jde o basové frekvence, které woofer produkuje, čím větší plocha, tím lépe se všechen vzduch protlačí.

12" woofer byl navržen pro práci v uzavřené skříni, stejně jako originál. Od doby vzniku původního reproduktoru ML1 se však mnohé změnilo a při vývoji konstrukčních parametrů, které poskytují basovou odezvu podobnou té původní, ale bez nutnosti použití externího ekvalizéru, byly použity moderní konstrukční a simulační nástroje.

Nízkofrekvenční reproduktor také využívá patentovaný návrh magnetického obvodu s nízkým zkreslením a vysokým výkonem (LD/HP®), který výrazně snižuje zkreslení a zároveň zvyšuje výkon a účinnost. Zlepšení výkonu díky LD/HP je tak obrovské, že 12" woofer v ML1 Mk II může konkurovat wooferům dvakrát větším.

Na rozdíl od mnoha reproduktorů, které promítají svůj nejlepší zvuk v úzkém prostoru před reproduktorem, ML1 poskytuje výjimečný zvuk v širším prostoru na všech frekvencích díky své čtyřpásmové konstrukci, pečlivě vybraným reproduktorům a jejich velikosti a odborně navržené síti frekvenčních filtrů ve výhybce. To znamená, že každý v místnosti si může vychutnat celou stereofonní zvukovou scénu promítanou reproduktorem ML1 Mk II, místo aby byl omezen na omezený "sweet spot" pro poslech.

LEPŠÍ FREKVENČNÍ VÝHYBKA PRO LEPŠÍ VÝKON

Model ML1 Mk II používá na míru zkonstruovanou síť filtrů frekvenční výhybky, kterou vývojáři navrhli s ohledem na výkon a odolnost. Nadstandardní komponenty zajišťují vysokou kvalitu, zatímco polovodičová samonastavovací ochranná zařízení zabraňují poškození některého z měničů. Konstrukce odděluje vysokofrekvenční a nízkofrekvenční obvody a každý z nich je k dispozici jak pro bi-wiring, tak pro bi-amping podle potřeby.

Veškerý proud ze zesilovačů je do reproduktoru ML1 Mk II přiváděn přes referenční reproterminály Solid Cinch™, které snadno, ale bezpečně upevňují kabely reproduktorů a zabraňují jejich uvolnění a případnému zkratu. Konektory jsou pozlacené, aby se zabránilo korozi a zajistil se kvalitní signál přenášený přes kabely.

KONEČNÝ DOTEK

ML1 Mk II jsou vyráběny v USA a dodávají se s odpovídajícím stojanem, který má na základně vintage štítek z litého hliníku, který se shoduje se štítky na některých koncových a integrovaných zesilovačích McIntosh. Stojan byl navržen tak, aby reproduktor ML1 vyvýšil a umístil do optimální polohy pro ideální zobrazení hudební scény a požitek z poslechu. Dodává se s nožičkami pro použití na tvrdé podlaze a hroty pro použití na koberci. V případě potřeby lze reproduktor postavit také přímo na podlahu nebo jej umístit na pevný kus nábytku, který je prostý dekorací nebo předmětů, které by mohly vibrovat. 

 

Technické parametry

Model ML1 Mk II
Jmenovitá impedance 8 ohm
Maximální příkon 600 W
Frekvenční rozsah 27 - 45 000 Hz
Akustický tlak při 2,83 V / m 85 dB
Přechodové frekvence 180 / 500 / 4 500 Hz
Počet basových reproduktorů 1
Počet středotónových reproduktorů 2 (nižší středy) + 1 (vyšší středy)
Počet vysokotónových reproduktorů 1
Průměr basového reproduktoru 12"
Průměr středotónového reproduktoru 4" (nižší středy) + 2" (vyšší středy)
Průměr vysokotónového reproduktoru 3/4"
Membrána basového reproduktoru Polypropylenový kónus a prachovka se závěsem ze syntetické pryže
Membrána středotónového reproduktoru Nižší středy: Polypropylenové kónus a prachové krytky se závěsem ze syntetické pryže.
Vyšší středy: Měkká kopulka
Membrána vysokotónového reproduktoru Titanová kopulka
Koncept Uzavřený 4 pásmový
Mřížky Černá pletenina, magneticky připevněná
Dostupná provedení Masivní dřevo a dýhy z amerického ořechu se saténovou povrchovou úpravou
Rozměry (Š x V x H) 38.1 x 107cm x 34 cm
Váha 32,2 kg