MCD12000 | 75 let

  • Barevná variantaDoporučená cena
    Black 389.990,- Kč / 1 kus

2-kanálový CD/SACD přehrávač

Základní informace

Dva v jednom: referenční převodník a referenční přehrávač CD.

S přehrávačem McIntosh MCD12000 SACD/CD Player oživíte veškerou digitální hudbu ve svém domácím audio systému. Ačkoli je MCD12000 klasifikován jako přehrávač CD, je lepší o něm uvažovat jako o digitálně-analogovém převodníku (DAC) referenční úrovně, který obsahuje funkce přehrávání SACD/CD referenční úrovně. Hudba přehrávaná přes kterýkoli z digitálních vstupů přehrávače MCD12000 nebo z kompaktních disků je zpracovávána profesionálními 8kanálovými D/A převodníky určenými pro špičkové audiofilské výkony a nahrávací studia. MCD12000 je dokonalý D/A převodník a SACD/CD přehrávač pro použití s předzesilovačem referenční třídy McIntosh C12000.

Srdcem MCD12000 jsou dva 32bitové/8kanálové převodníky ESS SABRE PRO ES9038PRO, přičemž jeden převodník je určen pro levý zvukový kanál a druhý pro pravý zvukový kanál. Každý D/A převodník využívá patentovanou architekturu HyperStream® II a Time Domain Jitter Eliminator od společnosti ESS a poskytuje tak bezprecedentní úroveň výkonu, která uspokojí potřeby nejnáročnějších digitálních audio aplikací. Každý převodník ES9038PRO je nakonfigurován v režimu Octal-Balanced Mono, kdy se osm výstupů převodníku používá k řízení analogového zvuku, což vede k vynikající kvalitě zvuku. Díky oddělenému digitálnímu a analogovému napájení nedochází k rušení napájecích a zvukových signálů, zatímco speciálně konstruovaný napájecí transformátor R-Core minimalizuje vyzařování šumu.

MCD12000 má sedm digitálních vstupů: dva koaxiální, dva optické a jeden USB (typ B) pro připojení počítače, jeden AES/EBU a jeden vstup MCT, který lze použít s některým ze stávajících MCT SACD/CD transportů McIntosh, které již máte. Koaxiální a optický vstup podporují až 24 bitů/192 kHz. Vstup USB podporuje až 32 bitů/384 kHz a také DSD512 a DXD384 kHz.

McIntosh MCD12000 nabízí symetrické i nesymetrické linkové analogové výstupy v polovodičové i elektronkové konfiguraci. Toto množství výstupních možností vám dává možnost flexibilně se rozhodnout, který z nich použijete, a to na základě výběru hudby, zvukových komponentů ve zbytku vašeho domácího audiosystému a vašich osobních zvukových preferencí. Dvojice 60dB výstupních měřičů zobrazuje úroveň signálu, který je dodáván z analogových výstupů každého kanálu. Zatímco hlasitost je řízena vaším předzesilovačem, integrovaným zesilovačem nebo jiným řídicím zařízením, měřiče na MCD12000 budou reagovat na hudbu, která se přes něj přehrává, a budou se podle toho pohybovat tam a zpět.

Všechny výstupy jsou řízeny diskrétními zesilovači nebo směsí elektronkových a diskrétních zesilovačů. V případě lampového výstupu je každému levému a pravému zvukovému kanálu přiřazena jedna elektronka 12AT7 a jedna elektronka 12AX7A. Polovodičový výstup je realizován prostřednictvím diskrétního symetrického operačního zesilovače. Součástí balení je digitální koaxiální a optický výstup pro větší flexibilitu připojení MCD12000 ke zbytku vašeho domácího audio systému.

Kromě komerčních disků SACD a CD dokáže MCD12000 přehrávat hudbu také z uživatelsky vytvořených disků CD nebo datových disků DVD. Z těchto disků lze přehrávat soubory v mnoha formátech včetně AAC, AIFF, ALAC, DSD (až DSD128), FLAC, MP3, WAV a WMA. Dvojitý laserový optický snímač zajišťuje optimální čtení všech běžných typů disků. Diskový transport má přesný šuplík z tlakově litého hliníku, který zajišťuje hladkou a tichou manipulaci s disky, zatímco pokročilé digitální servo zajišťuje rychlý, tichý a přesný provoz. Zvuková data disku jsou čtena dvojnásobnou rychlostí než obvykle, což zajišťuje lepší sledování disku a zpracování korekce chyb. Napájecí ovládání a datové porty umožňují bezproblémovou integraci s dalšími systémovými komponentami McIntosh.

Digitálně-analogový převodník (DAC) v modelu MCD12000 získal od společnosti Roon Labs označení Roon Tested, což může být užitečné zejména v případě, že máte rozsáhlou knihovnu digitální hudby. Společnost McIntosh jako partner Roon Tested poskytla společnosti Roon zařízení k testování s různými operačními systémy a počítači a podělila se o informace o jeho konstrukci a schopnostech.

MCD12000 je zabalen do klasického stylu McIntosh. Spodní část jeho šasi je vyrobena z nerezové oceli, která je vyleštěna do zrcadlového lesku; horní část je vyrobena z vlasově kartáčované černé titanové nerezové oceli, která ladí s modelem C12000 a přináší do vašeho domácího audiosystému vyšší stupeň bohatosti a vytříbenosti. Na přední straně se nachází nadčasový černý skleněný panel McIntosh, podsvícené logo, knoflíky, ovládací tlačítka a na zakázku opracované rukojeti z kartáčovaného hliníku, které odpovídají modelu C12000. Na horní straně je skleněný panel s výpisem výkonnostních specifikací a blokovým schématem cesty zvukového signálu. Součástí balení je dálkové ovládání.

Technické parametry

Model

MCD12000

Počet kanálů

2

Analogový výstup

Ano

Formáty disků

Audio CD a SACD disky, datové CD či DVD disky s audio soubory AAC, AIFF, ALAC, DSD (až do DSD128), FLAC, MP3, WAV (až do 24-bit/192kHz) a WMA

Počet disků

1

Typ laseru

Twin Beam

Vlnová délka laseru (SACD)

650nm

Vlnová délka laseru (SACD)

790nm

Výkon laseru

CLASS IIa/CLASS I

Frekvenční rozsah (SACD)

4Hz - 40,000Hz, +0.5, -2dB

Frekvenční rozsah (CD)

4Hz - 20,000Hz, ±0.5dB

Frekvenční rozdah (datové disky)

4Hz - 40,000Hz, +0.5, -2dB

Odstup signál/šum

Lepší než 110dB (A-weighted)

Dynamický rozsah

Lepší než 100dB

Celkové harmonické zkreslení (SACD)

0.003% @ 1000Hz

Celkové harmonické zkreslení (CD)

0.003% @ 1000Hz

Celkové harmonické zkreslení (datové disky)

0.003% @ 1000Hz

Separace kanálů

Lepší než 98dB (1,000Hz)

Fixní nesymetrický výstup

2x Stereo (1x tranzistorový + 1x elektronkový)

Fixní symetrický výstup

2x Stereo (1x tranzistorový + 1x elektronkový)

Variabilní nesymetrický výstup

Nemá

Variabilní symetrický výstup

Nemá

Koaxiální digitální vstup

2x

Optický digitální vstup

2x

XLR digitální vstup

Nemá

BNC digitální vstup

Nemá

USB digitální vstup

1x 

Koaxiální digitální výstup

1x

Optický digitální výstup

1x

XLR digitální výstup

Nemá

BNC digitální výstup

Nemá

Digitální MCT (DIN) vstup

1x

Vstup pro IR čidlo na zadním panelu

Ano

Datový vstup na zadním panelu

Ano

Dálkové spínání - vstup

Ano

Dálkové spínání - výstup

Ano

Vzorkoání koaxiálního dig. vstupu

16, 24-Bit/96kHz

Vzorkování optického dig. vstupu

16, 24-Bit/192kHz

Vzorkování XLR dig. vstupu

Nemá

Vzorkování BNC dig. vstupu

Nemá

Vzorkování USB dig. vstupu

16, 24-Bit/192kHz

Vzorkovací frekvence opt. dig. výstupu

Až do 24-Bit/192kHz

Vzorkovací frekvence koay. dig. výstupu

16, 24-bit/96kHz

Úroveň fixního analogového výstupu (symetrický)

2.0Vrms

Úroveň fixního analogového výstupu (nesymetrický)

4.0Vrms

Úroveň variaboilního analogového výstupu (symetrický)

0 - 8.0Vrms

Úroveň variaboilního analogového výstupu (nesymetrický)

0 - 16.0Vrms

Výstupní impedance (analog)

600 ohm (symetrický i nesymetrický)

Impedance sluchátkového výstupu

47 ohms

Digitální koaxiální výstup (parametry)

0.5V p-p/75 ohm

Digitální optický výstup (parametry)

 -15dbm až -21dbm

Digitální XLR výstup (parametry)

Nemá

Digitální BNC výstup (parametry)

Nemá

Digitální MCT (DIN) výstup (parametry)

Nemá

Digitální koaxiální vstup (parametry)

0.5V p-p/75 ohm

Digitální optický vstup (parametry)

-15dbm to -21dbm

Digitální XLR vstup (parametry)

Nemá

Digitální BNC vstup (parametry)

Nemá

Digitální USB vstup (parametry)

USB-B

Spotřeba ve Standby

 <0.5 W

Rozměry (Š x V x H)

44.45cm x 19.4cm x 48.3cm.

Hmotnost

14.7 kg

 

Média