MC2.1KW | 75 let

  • Barevná variantaDoporučená cena
    Black 1.599.990,- Kč / 1 kus

1-kanálový referenční výkonový zesilovač

Základní informace

MC2.1KW

• Standardně se dodává jako edice k 75. výročí pro rok 2024 (omezeno na 75 párů pro každou zemi)
• Čtyřnásobný symetrický monoblok s výkonem 2 000 W
• Trojšasi: 2 výkonové moduly, 1 výstupní modul
• Dvě sady symetrických a nesymetrických vstupů
• Autoformer™, Power Guard®, Sentry Monitor™, Monogramed Heatsinks™, Solid Cinch™ reproduktorové terminály
• Více reproduktorových terminálů pro bi- a tri-wiringové zapojení

ULTIMÁTNÍ SÍLA
Monoblokový výkonový zesilovač McIntosh MC2.1KW referenční úrovně představuje nejvyšší výkon v oblasti domácího zesílení zvuku. K modelu MC2.1KW firmu dovedly 75leté zkušenosti jako lídra v oblasti reprodukce zvuku. Model MC2.1KW, který je vrcholem zvukového zesílení, je důkazem neochvějného úsilí o zvukovou dokonalost. Tento zázrak se třemi šasi disponuje pozoruhodnou schopností dodat ohromující výkon 2 000 W nedotčeného výkonu McIntosh, který navždy změní váš zážitek z domácího stereofonního systému nebo kina. Ve společnosti McIntosh si zvuku nejen váží - jsou zvukem stvořeni. MC2.1KW je ztělesněním vášně a zve vás na neobyčejnou cestu zvukem.

Zesilovač MC2.1KW, který je k dispozici samostatně nebo jako součást referenčního hudebního systému a referenčního systému domácího kina, lze bez problémů spárovat s reproduktorem XRT2.1K nebo jeho předchůdcem XRT2K. Jeho všestrannost však nezná mezí a neomezuje se pouze na použití s reproduktory McIntosh, ale lze jej použít s celou řadou dalších reproduktorů. Ideálně se hodí pro audio systémy, které mají reproduktory náročné na výkon; systémy umístěné v extrémně velkých místnostech; nebo pro audio nadšence, kteří jednoduše vyžadují to nejnovější a nejlepší v oblasti nejmodernějšího domácího audio zesílení.

SYMFONIE TECHNOLOGIE
Model MC2.1KW se skládá ze tří samostatných modulů: jednoho výstupního modulu a dvou výkonových modulů, z nichž každý obsahuje zesilovač o výkonu 1 000 Wattů. Příchozí zvukový signál vstupuje do výstupního modulu z předzesilovače. Z výstupního modulu je do jednoho z výkonových modulů poslán fázový signál, který je zesílen. Současně je do druhého výkonového modulu odeslán protifázový signál, který je zesílen. Oba zesílené signály vycházejí z výkonových modulů a znovu vstupují do výstupního modulu, kde pohánějí opačné konce dvoufázově vinutého transformátoru McIntosh Autoformer™. Tím se oba zvukové signály spojí zpět do jednoho se součtem výkonu, přičemž se sníží nebo zcela odstraní případný šum. Díky tomuto důmyslnému inženýrství opouští výstupní modul zvukový signál s nízkým zkreslením, který reproduktorem přenáší čistý zvuk.

Proč jsou tři moduly místo jednoho? Důvody jsou dva. Prvním je praktičnost; každý modul váží přes 54 kg, takže kdyby byl jen jeden, byl by velmi těžký (téměř 181 kg) a špatně by se přemisťoval. Když se skládá ze tří modulů, je každý z nich lépe přemístitelný.

Další důvod souvisí s elektrickými rozvody, které se obvykle nacházejí uvnitř domů. Kdyby byl MC2.1KW jen jeden modul, musel by se zapojit do vysokonapěťové zásuvky (například do zásuvky používané u elektrických sporáků ve Spojených státech). Když je rozdělen do tří modulů, může mít každý z nich běžnější zástrčku, která funguje s typem zásuvek běžně se vyskytujících v domácnostech, takže není třeba instalovat speciální kabeláž uvnitř vašich zdí.

POCTA 75 LETŮM DOKONALOSTI
Společnost McIntosh oslaví v roce 2024 75. výročí. Na památku tohoto milníku bude prvních 75 párů MC2.1KW prodaných v roce 2024 do každé země, kde je společnost McIntosh distribuována, obsahovat speciální výroční označení.

Výstupní modul bude mít dvojitý eloxovaný laserem gravírovaný odznak hrdě zobrazující logo k 75. výročí na horní straně, zatímco rukojeti všech tří modulů budou mít vyryto "75 let". Díky těmto doplňkům se jistě každý modul MC2.1KW vyrobený do roku 2024 stane skutečným sběratelským kouskem pro nadšence značky McIntosh.

PLNÝ VÝKON BEZ OBĚTÍ
Díky ručně vinutému automatickému transformátoru lze do reproduktoru dodat plný výkon 2 000 W bez ohledu na to, zda je jeho impedance 2, 4 nebo 8 ohmů. To znamená, že nemusíte obětovat žádný výkon, pokud impedance vašeho reproduktoru neodpovídá výstupní impedanci zesilovače. To proto, že zesilovače většiny ostatních značek mají pouze jednu výstupní impedanci, a pokud ta neodpovídá impedanci vašeho reproduktoru, můžete obětovat až polovinu výkonových možností zesilovače. To se s McIntosh automatickým formátorem a jeho jedinečnou schopností vyvést plný výkon při třech oddělených impedancích nestane.

ZVUKOVÝ SKOK VPŘED
Model MC2.1KW je nástupcem modelu MC2KW, který při svém představení na veletrhu CES 2005 otřásl kongresovou halou v Las Vegas - a celým audio světem. Nová generace MC2.1KW nabízí mnoho zvukových vylepšení. Hlavním z nich jsou podstatně větší filtrační kondenzátory, které zlepšují výkon nízkých frekvencí a také výrazně zlepšují dynamickou rezervu. Těchto osm větších kondenzátorů je umístěno v napájecích modulech za speciální napájecí bankou, která je viditelná přes sklo předního panelu.

Firemní patentované reproterminály Solid Cinch™ snadno, ale bezpečně upevní kabely reproduktorů, aby se neuvolnily a nezpůsobily zkrat; konektory jsou pozlacené, aby nekorodovaly a zajistily kvalitní přenos signálu přes kabely. K dispozici jsou vyhrazené terminály pro impedanci 2, 4 a 8 ohmů, přičemž konektory pro každou jmenovitou impedanci jsou umístěny na samostatné výstupní plošině na zadní straně výstupního modulu. Každá výstupní platforma má také tři sady identických terminálů, které usnadňují bi- nebo tri-wiring reproduktoru.

Na každém výkonovém modulu se nacházejí čtyři chladiče McIntosh Monogramed Heatsinks™. Tyto chladiče jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů s vynikajícími vlastnostmi tepelné vodivosti a připojeny k pokročilým výstupním tranzistorům s vysokým proudem, které eliminují zpoždění tepelné rovnováhy, a udržují tak účinný odvod tepla, což zajišťuje konzistentní kvalitu zvuku od prvního do posledního tónu.

Mezi další vylepšení patří vylepšený design obvodů s moderními součástkami a kratšími signálovými cestami, aktualizované elektrické zapojení, propojovací kabely s bajonetem a krytím IP68, které spojují tři moduly dohromady, a přímé LED osvětlení předního panelu.

DUÁLNÍ VSTUPY PRO POKROČILÉ KONFIGURACE SYSTÉMU
Novinkou modelu MC2.1KW jsou dvě sady symetrických a nesymetrických vstupů, které umožňují pohodlně připojit více než jeden předzesilovač. To vám dává možnost snadno přepínat mezi elektronkovým a polovodičovým signálem, například z firemního referenčního polovodičového a elektronkového předzesilovače C12000, který má výstupy pro oba typy signálů, nebo ze samostatných elektronkových a polovodičových předzesilovačů. Nebo použijte druhou sadu vstupů pro připojení dvou předzesilovačů stejného typu, volba je na vás.

Dva vstupy na modelu MC2.1KW vám dávají větší flexibilitu systému a umožňují vám používat vybraný typ signálu v závislosti na typu poslouchané hudby a vašich poslechových preferencích.

DŮVĚRYHODNÉ TECHNOLOGIE MCINTOSH
Exkluzivní technologie McIntosh zajišťují ochranu vaší investice a bezchybný zážitek.

Power Guard® monitoruje vstupní audio signál přicházející do zesilovače, a pokud zjistí, že zesilovač bude přebuzený, provede v reálném čase, téměř rychlostí světla, úpravy, aby zabránil ostrému zvuku a potenciálně poškozující limitaci reproduktorů. Tyto úpravy jsou pro vaše ucho nepostřehnutelné, takže nedochází ke zhoršení kvality zvuku.

Sentry Monitor™ je ochranný obvod proti zkratu bez pojistek, který odpojí koncový stupeň dříve, než proud překročí bezpečnou provozní úroveň, a poté se automaticky resetuje, když se provozní podmínky vrátí do normálu.

Čtyřnásobně symetrická konstrukce, která potlačuje prakticky veškerý šum a zkreslení, které se mohly vloudit do zvukového signálu.

Řízení napájení pro odesílání signálů o zapnutí/vypnutí do dalších připojených komponent McIntosh (například přehrávačů CD, gramofonů, tunerů a multimediálních streamerů) pro snadné zapnutí a vypnutí systému.

SVĚDKEM KRÁSY
Zesilovač MC2.1KW, vyrobený z nerezové oceli vyleštěné do lesklého zrcadlového povrchu a s dokonalou kovovou skříní, je vizuálním mistrovským dílem. Nadčasový design doplňují černé skleněné čelní panely, osvětlená loga, otočné knoflíky, hliníkové rukojeti a citlivý modrý wattmetr.

SLYŠET, ABYSTE UVĚŘILI
Objevte úchvatný model MC2.1KW u prodejců McIntosh a ponořte se do jeho nepřekonatelné zvukové nádhery. Obraťte se na svého místního prodejce ještě dnes a pozvedněte svůj domácí zvuk do nebývalých výšin se společností McIntosh.

 

Technické parametry

Model

MC2.1KW

Výkon na kanál

2000W při 2, 4 či 8 Ohm

Počet kanálů

1

Celkové harmonické zkreslení

0,005%

Odstup signál/ šum pod jmenovitým výkonem

123 dB

Dynamic headroom

2.1 dB

Činitel tlumení

> 40 v celém frekvenčním rozsahu

Jmenovité frekvenční pásmo

20 - 20 000 Hz

Frekvenční charakteristika (pokles) 20Hz  - 20kHz

+0 / - 0.25 dB

Frekvenční charakteristika (pokles) 10Hz  - 100kHz

+0 / -3 dB

Dálkové spínání po kabelu

Ano

Multikanálový kabel DB25 kabel

Ne

Konfigurace obvodů

Quad Balanced

Provedení

Tranzistorové

Zapojení do můstku

Ne

Mono paralelní zapojení

Ne

Autoformer technologie

Ano

Ručičkové indikátory

Ano

Vypínání podsvícení

Ano

Symetrické vstupy

2x

Podsvícení

LED - přímé

Styl šasi

Otevřená nerezová ocel

Zlacené reproterminály

Ano, patentovaně terminály Solid Cinch™

Rozměry (Š x V x H) - napájecí modul (2x)

45,6 x 30,9 x 76,7 cm

Hmotnost  - napájecí modul (1x)

65,8 kg

Rozměry (Š x V x H) - výstupní modul (1x)

45,6 x 30,2 x 76,7 cm

Hmotnost  - výstupní modul (1x)

56,7 kg

 

Média