Blue Point No. 3 High

  • Barevná varianta Doporučená cena
    modrá 14.990,- Kč

MC gramofonová vložka

Základní informace

Zdaleka nechceme měnit design, který se ukázal jako tak praktický a příjemný pro tak širokou škálu posluchačů, ale vzhledem k tomu, že společnost Sumiko v posledních letech pokročila ve zkoumání optimalizace rezonance, bylo jen otázkou času, kdy dojde k přehodnocení našeho klasického modelu Blue Point No. 2. Blue Point No. 2 - jedna z prvních MC přeonsek s vysokým výstupem na světě - se napříč desetiletími stala jakýmsi základem mezi posluchači, kteří chtějí ochutnat zvuk pohyblivých cívek bez dodatečných nákladů na MC předzesílení. Tuto přenosku jsme si dlouho oblíbili a zůstane nám drahá mezi našimi dědictvími, ale vskutku tu máme další "bod"...

Spolu s vydáním naší Reference Celebration 40 vám přinášíme Blue Point No. 3 - další poklonu našemu 40letému vývoji přenosek ve snaze obohatit váš poslechový zážitek. Pečlivě jsme se podívali & poslechli si rezonanční vlastnosti vložky Blue Point No. 2 a rozpoznali jsme prostor pro zdokonalení. Rezonance má významnější vliv, než si mnozí posluchači možná uvědomují, a proto jsme se snažili nově vymyslet, jak rezonuje pouzdro kolem generátoru... a máme pocit, že jsme narazili na zlatou žílu.

Zvukový projev Blue Point No. 3 odkazuje na vintage Shure & Stanton MM, které si pamatujeme pro jejich hladkost. S naším osvědčeným systémem MC motorů je tato hladkost umocněna jemností a nuancemi, které byste očekávali od MC Sumiko. V první řadě - a pokud je to vůbec vhodné slovo - Blue Point No. 3 skládá svůj zvukový obraz od základu s tak jemnou odezvou v nízkých frekvencích. Milovníci basů si zde přijdou na své. Plné a hřejivé, ale zároveň definované a strukturované basy vás svou útulností přímo pozvou dovnitř. Tím to však nekončí. Podobnou bujnost můžete očekávat i přes středy, které zůstávají čitelné, atak vysokých frekvencí & rozklad, který je jednoduše sladký & vzdušný.

Poté, co jsme vyvinuli takové zdokonalení klasické konstrukce, bylo uvedení varianty s nízkým výstupem bezpředmětné. Stejně pevně jako si stojíme za Blue Point No. 3 High, Blue Point No. 3 Low mění pravidla hry. Majitelé MC gramofonových systémů mohou zažít stejnou poslechovost, jaká byla zmíněna výše, ale s hloubkou a zobrazením typickým pro nízkovýstupní konstrukci, a ještě něco navíc. Stejně jako u svých předchůdců zůstává Blue Point No. 3 vysoce hodnotným výkonným zařízením, které je nenáročné na vaši peněženku, a po uvedení Blue Point No. 3 Low je tu Blue Point pro každého!

 

Technické paramerty

 

Model Blue Point No. 3 (High)
Typ 1.8g - 2.2g
Výstupní napětí / kanál 2.5mV (3.54cm/s @ 1kHz)
Rozmezí možné svislé síly na hrot 1.9g - 2.2g
Doporučená svislá síla na hrot 2.0g
Hmotnost přenoskové vložky 6g
Zatěžovací impedance 47kΩ
Doporučená zatěžovací kapacita 100pF - 200pF
Vnitřní impedance 135Ω
Vertikální snímací úhel 20 stupňů
Hrot 0.3 x 0.7mil Elliptical
Materiál vinutí cívky Vysoce čistá měď
Materiál a provedení chvějky Hliníková trubička
Poddajnost chvějky 12×10-6cm/dyn @ 100Hz
Frekvenční rozsah 10Hz - 35khz (+/- 1.5dB)
Separace kanálů 30dB @ 1kHz
Max. odchylka vyvážení kanálů 1dB @ 1kHz
Výměnný hrot Ano (u prodejce)