Wellfleet

  • Barevná varianta Doporučená cena
    černá 13.990,- Kč

MM next-gen gramofonová vložka

Základní informace

Společnost Sumiko Phono Cartridges s potěšením představuje nejnovější přírůstek do kolekce Rainier, model Wellfleet. Značka použila a vylepšila svůj oceňovaný design přenosky Moonstone a přeladila zavěšení pro optimální výkon nahého eliptického diamantu se stávajícím systémem a rezonančně optimalizovaným pouzdrem, které se nachází ve zbytku řady Rainier.

Wellfleet využívá vysoce leštěný nahý eliptický stylus, čímž se eliminuje spoj mezi hrotem a chvějkou. U nové sestavy je odříznuta nadbytečná hmotnost dříku, čímž se dále snižuje hmotnost hrotu, což vede k rychlejší, přímější a přesnější odezvě pohybu stylusu pomocí cívky a magnetu. Zvukově se tak zvyšuje rychlost a zaostřují se středové tóny, které se zvýšeným smyslem pro detail přitahují k posluchači.

U modelu Wellfleet jsou vokály bezprostřední, jasné a detailní, vřelost lidské práce s hlasem se stává zřetelnější s náznaky chraplavosti a zdůrazněnými jemnostmi, podpořenými pevnými a dobře kontrolovanými basy. Doprovodné vokály jsou snáze rozeznatelné a posluchač je schopen identifikovat výrazné nástroje, jako je chrastění virblu nebo dřevité brnkání vintage akustických kytar. Posluchači uslyší zlepšení povrchového šumu a ucítí vzdálenější kulisu, což usnadní hluboce prokreslený obraz.

Flexibilita zůstává v nabídce značky na prvním místě. V současné době je k dispozici 5 variant stylusů schopných využívat tento systém. Majitelé modelu Rainier mohou jednoduchou výměnou stylusu přejít na modely Olympia, Moonstone a nyní i Wellfleet (a nezapomeňme na model RS 78!).

Naše nejnovější "ústřice"
Přenosky Rainier, Olympia, Moonstone a Wellfleet jsou určena pro náročné audiofily, kteří se orientují na hodnotu, a doplňují naši stávající řadu Oyster. Navazují na zvukový charakter, který si posluchači po celém světě užívají již desítky let, vylepšují ho a zdokonalují. Nové inovace v konstrukci přenosek řeší problém rezonance - to, co se musí dít kolem systému, aby kazeta poctivě hovořila. Pouzdro tak rozptyluje rezonanci, čímž uvolňuje prostor pro bezproblémový, transparentní zvuk, který je oživen intimními nuancemi. Jedinečně s těmito 4 Oystery (nemluvě o Ametystu) zažijte zmenšené pozadí, které posiluje zvukové obrazy s mírou výstižnosti připomínající konstrukce s pohyblivou cívkou.

Cesta k upgradu
Náhradní hroty Rainier, Olympia, Moonstone a Wellfleet jsou vyměnitelné. Doporučujeme vám, abyste se vydali cestou upgradu a zažili to nejlepší, co tento design nabízí!

Ruční výroba v Japonsku
Každá gramofonová vložka Sumiko, od Oyster po Reference, je ručně vyráběna v japonské Jokohamě - nedaleko vod, kde žijí naše stejnojmenné ústřice. Vybrali jsme podle sluchu ty nejlepší materiály, které dohromady poskytují výkon, jenž osvítil celé generace posluchačů. Každý design je důkladně zkoušen, dokud není zdokonalen. Výrobu pak realizují prvotřídní výrobci přenosek s kolektivním smyslem pro přesnost a kvalitu. Výsledkem je plný obzor přenosek, které se dychtivě chtějí představit vašemu analogovému systému - pevně věříme, že zde najdete perfektní přenosku i pro vás.

 

Technické paramerty

 

Model Wellfleet
Rozsah použitelného přítlaku 1.8g - 2.2g
Výstupní napětí / kanál 3mV (3.54cm/s @ 1kHz)
Rozmezí možné svislé síly na hrot 1.8g - 2.2g
Doporučená svislá síla na hrot 2.0g
Hmotnost přenoskové vložky 6,5g
Zatěžovací impedance 47kΩ
Doporučená zatěžovací kapacita 100pF - 200pF
Vnitřní impedance 1130Ω
Vertikální snímací úhel 26 stupňů
Hrot 0.3 x 0.7mil Nude Elliptical
Materiál vinutí cívky Vysoce čistá měď
Materiál a provedení chvějky Hliníková trubička
Poddajnost chvějky 13×10-6cm/dyn @ 100Hz
Frekvenční rozsah 12Hz - 33khz (+/- 1.5dB)
Separace kanálů 30dB @ 1kHz
Max. odchylka vyvážení kanálů 0.5dB @ 1kHz
Výměnný hrot Ano (u prodejce)